Jooks (km) 224
162
Rulluisk (km) 650
291

Treeningmahtu on selgelt juurde tulnud. 83 korda aasta jooksul on küll endiselt alla kahe korra nädalas, aga selge progress võrreldes eelmise aastaga. Kõigis põhialades on ka olnud edasiminek, välja-arvatud suusatamises, kus 2010.a. lumine detsember viis kilomeetrid üles.

Endiselt olid kõige tegusemad kuud 10 treeningkorraga. Üllatuslikult jäi kõige nõrgemaks kuuks detsember, kus sai ainult kolmel korral dressid selga tõmmatud. Keskmine trenni pikkus on juba üle 1.5 tunni.

Selle aasta eesmärgiks on keskmiselt 2 trenni nädalas. Praeguseks olen sellest graafikust ühe trenniga maas.

Väike võrdlus ka aasta võistlusprogrammist:
(tulemuste järel sulgudes on võrdlus eelmise aasta sama võistlusega)

Sel aastal oli esimeseks võistluseks Mulgi Uisumaraton 8. jaanuaril, kus sain lühemal, 20km distantsil 39. koha ajaga 1:02:44. Kuna see oli mu esimene uisuvõistlus elus üldse, siis siin millegagi võrrelda ei oska.

Järgmiseks ürituseks oli 12. veebruaril Alutaguse maraton, kus osalesin juba teist korda. 40km distantsil sain 642. koha (+48), ajaga 3:00:37 (-11:40). Kaotus võitjale oli 1:07:45 (-21:08). Olen rahul, et aeg paranes. Koha halvenemine on selgitatav eelmise aasta suusavõistluste suure populaarsusega.

Siis tuli suusaaasta põhiüritus Tartu Maraton. Kui Alutaguse järel tundus, et minek on hea, siis umbes Matul oli selge, et midagi on valesti. Kokku oli maratonil mul normaalne enesetunne esimesed ja viimased 15km, aga vahepealne osa täielik surm.
Kokkuvõttes 2906. koht (+967), ajaga 5:24:43 (+7:12). Kaotust esimesele tuli 2:43:20 (+25:30). Ja lisaks sellele kaotsin ka Hennole 8:50.

Lohutust ei pakkunud ka 5. märtsil toimunud Haanja maraton, kus sain 812. koha (+1), ajaga 3:49:08 (+20:25). Kaotust esimesele 1:39:56 (+2:13).

Tartu jooksumaraton jäi sel aastal vahele, kuna olin kordusõppustel.

Selle suve rulluisu hooaeg oli märksa aktiivsem kui eelmine. Trenni sai tehtud rohkem ja ka võistlustel käidud. EMT rullituuri etappidest sain tulemuse kirja kolmel (ühe katkestasin). Kohad vahemikus 71-108. Parimaks tulemuseks võib pidada Pärnu Rullimaratoni, kus täis maratoni disttantsil sõitsin isikliku tippaja 1:26:11. EMT Rullituuri kokkuvõttes sain 126. koha, kuna kuuest toimund etapist läks arvesse viis, aga minul tulemused ainult kolmelt.

Tartu Rulluisumaratonil tuli 162. koht (-157), ajaga 1:27:16 (-9:06). Kaotust võitjale 16:53 (-16:37). Eelmise aasta tulemused olid küll ülipalava ilma tõttu ka erakordselt nõrgad. Kuid ka varasemate aastatega võrreldes oli tulemus hea - kaotust võitjale pole kunagi nii vähe olnud. Aegade poolest ei saa varasemate aastatega väga võrrelda, kuna distants oli sel aastal veidi pikem - 42.2km varasema 38km asemel. Samuti jääb 1. maratoni 94. koht vist igaveseks püüdmatuks.

Berliini maraton läks sel aastal enam-vähem. Tegin küll isikliku rajarekordi 1:26:38, aga eesmärk 1:24:24 (täpselt 30kmh) jäi saavutamata. Samuti pole eriti loogiline Berliini ideaalsel rajal sõita kehvem tulemus kui Pärnus või umbes sama kui Tartu mägisel trassil. Koht 741., mis on ka kehvem kui 2007.a.

Erinevad sügisesed jooksuvõistlused jäid sel aastal tegemata.

xDreamidel osalemine läks sel aastal väga ebaühtlaselt - kohad kõikusid 19ndast 89ndani. Kokkuvõttes saime 33. koha, mis on täpselt sama, mis aasta varem.

Bike xDream läks aga taktikaliselt nihu ja saime alles 93. koha (+24), mis oli selge pettumus.

Alanud aasta uueks katsumuseks saab kindlasti Stockholmi jooksumaraton, aga unarusse ei saa jätta ka muid alasid.