Treeningmaht on selgelt vähenenud. Eriti nukrad olid oktoober ja november, kui kahe kuu peale tuli kokku vaid 5 treeningkorda viie ja poole tunniga.

Aasta alguses sai eesmärgiks seatud 2 treeningkorda nädalas, millest jäi siis seekord puudu 35 trenni.

Seda imelikum oli, et võistlusprogramm õnnestus sel aastal küllaltki edukalt:
(tulemuste järel sulgudes on võrdlus eelmise aasta sama võistlusega)

Selle aasta esimeseks võistluseks oli Alutaguse Suusamaraton. Osalesin sel üritusel kolmandat korda. Koht 522 (-120), aeg 2:39:47 (-19:50), kaotus võitjale 59:00 (-8:45). Selge edasiminek võrreldes eelmise aastaga.

Ka Tartu Maratonil õnnestus hea suusa toel tulemust märkimisväärselt parandada. Koht 2099. (-807), aeg 4:44:33 (-40:10), kaotus võitjale 2:01:12 (-42:08).

Haanja Maratoni jätsin sel aastal vahele ja keskendusin sealt edasi jooksule, kuna oli ju plaanis suve alguses oma elu esimene jooksumaraton läbida.

Järgmiseks oluliseks sündmuseks oligi maikuine Tartu Jooksumaraton . (Kuna 2011.a. jäi see kordusõppuste tõttu vahele, siis võrdlus seekord 2010. aastaga). Sain jooksul 783. koha (-241) ajaga 1:58:59 (-8:01). Kaotus võitjale 42:56 (-7:53). See andis kindlust, et Stockholmis võin minna sihtima aega alla nelja tunni.

2. juunil jooksin Stockholmis oma esimese jooksumaratoni. Külmas, vihmases ja tuulises ilmas läksin jahtima aega 4 tundi. Suutsin hoida ühtlast tempot ja head enesetunnet. Ajaks tuli 3:54:42, koht meeste hulgas 5055. Olin rahul.

Osalesin ka mõnedel EMT rullituuri üritustel, kuid neist eraldi kokkuvõtet teha ei viitsi. Kokku osalasin kahel etapil (2011: kolmel). Koondarvestuse koht 149. (+23). Parima etapi koht 75. (+4). Ja tegelikult veel 2011.a. oli meest ja naiste arvestus koos ja 2012.a. eraldi, seega olid selle aasta tulemused veel kehvemad, kui siin võrdluses paistavad.

Täielikult ebaõnnestus ka Tartu Rulluisumaraton. Sel aastal oli uus rada, mis mulle kohe kuidagi ei istunud. Veidi üle pingutasin ka distantsi alguses ja kokkuvõtes aeg 1:49:37 (kuna distants muutus, siis pole mõtet varasemaga võrrelda). Koht oli aga 349., mis oli lausa 187 kohta kehvem kui aasta varem. Ka kaotust liidrile oli 33:19, mida oli 16:26 (pea-aegu 2 korda) rohkem kui 2011.a.

Samas vaid poolteist kuud hiljem toimunud Berliini uisumaraton läks igati edukalt. Juba eelmisel aastal seatud eesmärk 30kmh sai ületatud. Ajaks 1:23:52 ja ka koht meeste fitness kategoorias 405., mis on senine parim (ja umbes 4500 osavõtja hulgast päris okei tulemus).

Aasta lõpus sai osaletud veel SEB Tallinna Maratonil 21.1km distantsil. Proovisin seal joosta Kauriga ühes tempos, kuna Garmin oli parasjagu katki nagunii. 2/3 distantsi peal pani aga Kaur hoogu juurde ja minu jaks sai otsa. Kaotasin Kauri silmist ja tempo kukkus mutta. Kokkuvõttes 509. koht, aeg 1:47:58, kaotus võitjale 41:26. Võib-olla mõjus ka negatiivselt päev varem sõidetud rulluisumaraton, kuigi eks see oli järgmise aasta ettevalmistuseks vajalik.

xDreamidest osalesin sel aastal üldse ainult kahel etapil. Kokku oli meie meeskond, kes sel aastal osales väga vahelduvas koosseisus, juba kolmandat aastat järjest 33. kohal. Ei tea, kuidas see võimalik on.

Järgmise aasta eesmärkidest olulisem on nähtavasti Berliini rulluisu- ja jooksumaraton. Kaks maratoni nädalavahetuse jooksul - selle nimel peaks juba natuke treenima ja kaalugi langetama.

Jõudu ka kõigile selle blogi lugejatele uueks aastaks!